Cechy dobrego skutecznego sprzedawcy

Twoja wyszukiwarka

Cechy dobrego skutecznego sprzedawcy

Tym artykułem rozpoczynam publikację rozważań na temat skutecznych sprzedawców oraz efektywnych metod sprzedaży. Ale zaczynamy od podstaw, czyli jakie cechy powinien posiadać dobry, profesjonalny sprzedawca. Oczywiście dobry profesjonalny sprzedawca, to sprzedawca skuteczny - efektywny, osiągający dobre lub bardzo dobre wyniki sprzedażowe.

 

DUŻO POZYTYWNYCH EMOCJI i GESTÓW

USMIECH, UŚMIECH I JESZCZE RAZ UŚMIECH. Uśmiech na twarzy wita i wywołuje odprężenie zarówno u klienta, jak i handlowca. Uśmiech pokazuje klientom radość z możliwości przebywania w ich towarzystwie.Uśmiech plus miłe i uprzejme zachowanie pokazuje Klientom, że chcesz im pomóc rozwiązać ich problemy i zaspokoić ich potrzeby i pragnienia.

Prawie każdy chce się uśmiechać i być radosnym. Jeżeli Ty będziesz uśmiechnięty i radosny, Twój Klient będzie miał nadzieję, że "zarazisz" go swoim optymizmem i uśmiechem. Cechy dobrego sprzedawcy: POZYTYWNE PODEJŚCIE DO ŻYCIA - UŚMIECH Gdy będzie posępny i poważny, Klient może nie chcieć nic od Ciebie kupić, bojąc się, że stanie się taki sam jak Ty.

Uśmiech pokazuje klientom radość z możliwości przebywania w ich towarzystwie.

Uśmiech plus miłe i uprzejme zachowanie pokazuje klientom, że chcesz im pomóc rozwiązać ich problemy i zaspokoić ich potrzeby i pragnienia.

 

Cechy dobrego sprzedawcy: PODEJŚCIE DO ŻYCIA, UBIÓR - GARNITUR, GARSONKA, ITP.

Garnitur plus koszula, krawat i odpowiednie buty u Panów (a u Pań podobny damski strój), wszystko to czyste i wyprasowane, wzbudzają zaufanie, przełamują pierwsze lody na linii klient-handlowiec.

Na wygląd zewnętrzny wpływa także (oczywiście!!) higiena osobista, podając klientowi rękę zawsze pokazujemy swoje dłonie. Niech i one świadczą o handlowcu pozytywnie.

Ubiór szczególnie istotny jest w stosunku do kobiet, im starsza kobieta tym bardziej ceni sobie klasyczny strój u Panów i u Pań. Pamiętaj, że Twój poważny, zadbany wygląd musi być: "rozświetlony" Twoim pozytywnym podejściem do życia, uśmiechem, radością, troską o Klienta i jego potrzeby.

 

 A co Ty myślisz na temat: Cechy dobrego sprzedawcy ?

PLANY SZKOLEŃ ELEARNING ZWIĄZANYCH Z ZAWODEM SPRZEDAWCY- HANDLOWCA:

zobacz także:

Cechy dobrego sprzedawcy 2 

Dokumenty sprzedawcy - handlowca- dokumentacja handlowa - wzory i przykłady

Cechy dobrego skutecznego sprzedawcy