Szkolenia informatyczne: biuro, technologie internetowe, egzaminy technik

CENA - OFERTA: Jesteś zainteresowany/na kursem – zapraszam do kontaktu ze mną, szczegóły: www.poswojsku.pl .

kurs tworzenie witryn www
szkolenie technik informatyk programista inf.03 ee.09 inf.04 egzamin przygotowanie

 

Sprzedaż przez telefon – skuteczna metoda pozyskiwania klientów

flag language

Bezpłatne szkolenie Skuteczna sprzedaż czyli Profesjonalna Obsługa Klienta część - darmowy kurs on-line - ciąg dalszy

Telefon jest dobrym, a często niezbędnym sposobem rozpoczęcia kontaktu. Możesz zadzwonić do kogoś, żeby zbadać, czy w ogóle jest jakaś szansa na nawiązanie współpracy, umówić się na spotkanie, przedstawić swoją ofertę, zebrać informacje itp.

Sprzedaż przez telefon – skuteczna metoda pozyskiwania klientów

Dzięki telefonowi możesz mieć prawie nieprzerwany kontakt z osobą, z którą chcesz nawiązać kontakt, jednak w przypadku zaawansowanych rozmów sprzedażowych negocjacji handlowych - telefon nie zawsze jest najlepszym środkiem porozumiewania się, gdyż w przypadku tego rodzaju kontaktu brakuje chemii międzyludzkiej, oddziaływania na partnera, itp. Oczywiście ten kontakt nie zawsze jest potrzebny, a pewne braki w komunikacji telefonicznej można obecnie uzupełnić poprzez nowoczesne środki komunikacji multimedialnej (internet).

Rozmowy telemarketingowe odznaczają się:

  •  zwięzłością,
  •  nie mogą być długie,
  •  nużące wywody,

musi być:

  •  krotko,
  •  treściwie,
  •  i na temat,

Często rozmowy te sprowadzają się do monologu jaki to wypowiada telemarketer jednak nie jest to regułą ponieważ wszystko zależy od klienta na jakiego się natrafi. Telemarketer podczas swojej pracy musi pamiętać, iż przez telefon nie pokaże klientowi reklamowanych dóbr lub usług dlatego musi tak dobierać słowa i zwroty by były one w stanie pokazać poprzez wyobraźnie klienta co mamy do zaoferowania.

Materiały pochodzą ze szkolenia:

szkolenie Profesjonalna Obsługa Klienta

Poprzez posługiwanie się czasownikami oraz przymiotnikami jesteśmy w stanie tak wpłynąć na słuchacza, że widzi on oczami wyobraźni to o czym my mu mówimy przez słuchawkę telefonu.

Jak przeprowadzić owocną rozmowę telefoniczną? Czym jest telemarketing? Jak mówić by klient nas słuchał? Na te i wiele innych pytań znajdziecie Państwo odpowiedzi w naszym szkoleniu: „Telemarketing – zawód przyszłości” już niebawem dostępnym na naszej platformie www.edukacja.poswojsku.pl

Zobacz w bocznym menu podobne artykuły do: Sprzedaż przez telefon – skuteczna metoda pozyskiwania klientów

Polski

Komentarze

fajny tekst :)

szkolenia bezpłatne kolejne lekcje
kursy, porady, artykuły znajdziesz w Menu Tematycznym