Szkolenia informatyczne: biuro, technologie internetowe, egzaminy technik

CENA - OFERTA: Jesteś zainteresowany/na kursem – zapraszam do kontaktu ze mną, szczegóły: www.poswojsku.pl .

kurs tworzenie witryn www
szkolenie technik informatyk programista inf.03 ee.09 inf.04 egzamin przygotowanie

 

Cechy dobrego skutecznego sprzedawcy bezpłatny kurs

flag language

Cechy dobrego skutecznego sprzedawcy bezpłatne Szkolenie

Tym artykułem rozpoczynam publikację rozważań na temat skutecznych sprzedawców oraz efektywnych metod sprzedaży. Ale zaczynamy od podstaw, czyli jakie cechy powinien posiadać dobry, profesjonalny sprzedawca. Oczywiście dobry profesjonalny sprzedawca, to sprzedawca skuteczny - efektywny, osiągający dobre lub bardzo dobre wyniki sprzedażowe.

 

 

Cechy dobrego sprzedawcy: POZYTYWNE PODEJŚCIE DO ŻYCIA - UŚMIECH

DUŻO POZYTYWNYCH EMOCJI i GESTÓW

USMIECH, UŚMIECH I JESZCZE RAZ UŚMIECH. Uśmiech na twarzy wita i wywołuje odprężenie zarówno u klienta, jak i handlowca. Uśmiech pokazuje klientom radość z możliwości przebywania w ich towarzystwie.Uśmiech plus miłe i uprzejme zachowanie pokazuje Klientom, że chcesz im pomóc rozwiązać ich problemy i zaspokoić ich potrzeby i pragnienia.

Prawie każdy chce się uśmiechać i być radosnym. Jeżeli Ty będziesz uśmiechnięty i radosny, Twój Klient będzie miał nadzieję, że "zarazisz" go swoim optymizmem i uśmiechem. Gdy będzie posępny i poważny, Klient może nie chcieć nic od Ciebie kupić, bojąc się, że stanie się taki sam jak Ty.

Uśmiech pokazuje klientom radość z możliwości przebywania w ich towarzystwie.

Uśmiech plus miłe i uprzejme zachowanie pokazuje klientom, że chcesz im pomóc rozwiązać ich problemy i zaspokoić ich potrzeby i pragnienia.

 

Cechy dobrego sprzedawcy: PODEJŚCIE DO ŻYCIA, UBIÓR - GARNITUR, GARSONKA, ITP.

Garnitur plus koszula, krawat i odpowiednie buty u Panów (a u Pań podobny damski strój), wszystko to czyste i wyprasowane, wzbudzają zaufanie, przełamują pierwsze lody na linii klient-handlowiec.

Na wygląd zewnętrzny wpływa także (oczywiście!!) higiena osobista, podając klientowi rękę zawsze pokazujemy swoje dłonie. Niech i one świadczą o handlowcu pozytywnie.

Ubiór szczególnie istotny jest w stosunku do kobiet, im starsza kobieta tym bardziej ceni sobie klasyczny strój u Panów i u Pań. Pamiętaj, że Twój poważny, zadbany wygląd musi być: "rozświetlony" Twoim pozytywnym podejściem do życia, uśmiechem, radością, troską o Klienta i jego potrzeby.

 

Cechy dobrego sprzedawcy: POZYTYWNE PODEJŚCIE DO ŻYCIA - UŚMIECH

Zobacz także inne moje bezpłatne szkolenia związane ze sprzedażą, kursy ze skuteczną sprzedażą:

Zobacz w bocznym menu podobne artyuły do: Bezpłatne szkolenie Skuteczna sprzedaż czyli Profesjonalna Obsługa Klienta część - darmowy kurs on-line

 

szkolenia bezpłatne kolejne lekcje
kursy, porady, artykuły znajdziesz w Menu Tematycznym