Sprzedawca, handlowiec, menedżer sprzedaży - praca w sprzedaży handlu

flag language

Sprzedaż handel menedżer sprzedaży praca w sprzedaży handlu

 

Praca w sprzedaży – praca z ludźmi – czy może być wspanialsze zajęcie? Spotykasz się z ludźmi, nawiązujesz kontakty interpersonalne i pozyskując ludzką przychylność zaspokajasz ludzkie potrzeby. Czy tak właśnie sprzedajesz?

 

Sprzedaż handel menedżer sprzedaży praca w sprzedaży handlu

 

Sprzedawca,  handlowiec, menedżer sprzedaży - praca w sprzedaży handlu

 

Sprzedawca handlowiec, menedżer sprzedaży - praca w sprzedaży handlu - zaspokajanie ludzkich potrzeb czy naciąganie?

 

Czyż zaspokajanie ludzkich potrzeb, na co dzień w pracy nie jest idealnym zajęciem dla każdego człowieka? I tutaj pojawia się problem. Aby to co napisałem o pracy w sprzedaży stało się prawdą, musi trafić na właściwego człowieka, otwartego na innych, lubiącego rozmowę, nawiązywanie kontaktów z innymi osobami. Niestety duża część ludzi boi się czy też może raczej nie lubi kontaktów z innymi – nowo poznanymi osobami. Zwykle zamykamy się w świecie dom - praca - „starzy znajomi” - dom i jesteśmy zamknięci na nowe znajomości. Dlatego boimy się zawodów, w których na ludzi trzeba się otworzyć, być uśmiechniętym w stosunku do wszystkich, cieszyć się z ich radości, itd. Stąd też wynikają ciągłe problemy firm pragnących zatrudniać sprzedawców, handlowców, menedżerów sprzedaży, itp.

Sprzedawca handlowiec, menedżer sprzedaży - praca w sprzedaży handlu - czy każdy może być skutecznym sprzedawcą?

Sprzedawca handlowiec menedżer sprzedaży a predyspozycje do pracy w handlu

 

Skoro tylko nieliczni posiadają cechy i chęci umożliwiające bezproblemowy dostęp do zawodu sprzedawcy, to czy można z człowieka zamkniętego, opornego na innych ludzi zrobić skutecznego sprzedawcę?

Można! Choć trzeba przyznać, że jest to trudna droga, bo brak predyspozycji musi być zniwelowany chęciami danej osoby do pracy w zawodzie sprzedawcy. Zrobienie z osoby, która nie posiada właściwych predyspozycji - skutecznego sprzedawcy - wymaga także czasu, im mniej wymaganych predyspozycji, tym więcej czasu potrzeba na wyszkolenie profesjonalnego sprzedawcy, handlowca. Ale zawsze warto spróbować, bo dobry profesjonalny handlowiec, sprzedawca zawsze znajdzie pracę, nawet w kryzysie.

Niektórzy mawiają, że są dwie takie zawsze poszukiwane profesje: księgowy, bo ktoś musi zajmować się księgowością i papierologią oraz sprzedawca, handlowiec – bo aby firma miała wpływy – musi posiadać sprzedawców, handlowców, menedżerów sprzedaży, itp.

 

Sprzedawca handlowiec, menedżer sprzedaży - praca w sprzedaży handlu - zapraszam do współpracy osoby pragnące być sprzedawcami oraz firmy szukające sposobów na podniesienie skuteczności własnych sprzedawców/ handlowców.

 

Zapraszam do zapoznania się z innymi moimi artykułami na temat sprzedawcy, handlowca menedżera sprzedaży – pracy sprzedawcy, predyspozycji, itp. A w przypadku jakichkolwiek pytać proszę o maila na: szkolenia@poswojsku.info

 

Zobacz podobne artykuły do: Sprzedaż handel menedżer sprzedaży praca w sprzedaży handlu

 

Polski
szkolenia bezpłatne kolejne lekcje
kursy, porady, artykuły znajdziesz w Menu Tematycznym