Szkolenia informatyczne: biuro, technologie internetowe, egzaminy technik

CENA - OFERTA: Jesteś zainteresowany/na kursem – zapraszam do kontaktu ze mną, szczegóły: www.poswojsku.pl .

kurs tworzenie witryn www
szkolenie technik informatyk programista inf.03 ee.09 inf.04 egzamin przygotowanie

 

Co to jest marketing - marketing czyli zaspokajanie potrzeb

flag language

Co to jest marketing marketing czyli zaspokajanie potrzeb

Co to jest marketing? Czym jest marketing,? Zastanawiałeś, zastanawiałaś się nad dziwnym słowem „marketing”? Marketing - market z angielskiego kojarzy się z rynkiem, targiem, jarmarkiem, sklepem.

Film animowany - szkolenie: "Co to jest marketing marketing czyli zaspokajanie potrzeb"

Marketing otacza nas dookoła. Spójrz za okno. Widzisz reklamy, banery, napisy na sklepach, szyldy na firmach? To jest marketing.

Włącz telewizję, co jest zawsze w przerwie tzw. reklamowej – marketing czyli reklama.

Przejdź się do łazienki, spójrz na środki czystości – ich opakowania, to nic innego jak marketing.

Gdybyś zajrzał, zajrzała do fabryki, to o co dbają, a przynajmniej powinni dbać pracownicy? O dobrą jakość produktów i to także jest marketing.

Idziesz do biura, przychodzi do recepcji człowiek nie będący pracownikiem firmy, wszyscy się do niego uśmiechają, robią tzw. dobre wrażenie. Tak masz rację to także jest marketing.

chodzisz na portal społecznościowy i dajesz linka do produktu, który Twoim zdaniem jest fajny. Dobrze myślisz, to także jest marketing.

Mógłbym tak długo, bardzo długo opowiadać co jest marketingiem. Trwałoby to pewno kilkanaście godzin a może i kilka dni. Tylko nie wiem czy Ty byś to wytrzymał/ wytrzymała. Skróćmy więc opis marketingu do kilku punktów, które wskażą jak szerokim pojęciem jest marketing.

 

Co to jest marketing marketing czyli zaspokajanie potrzeb

Marketing z punktu widzenia przedsiębiorstwa składa się z etapów:

 

  • Badanie rynku – potrzeb i oczekiwań Klienta
  • Budowa fabryki celem zaprojektowania i wyprodukowania idealnego produktu zaspokajającego zbadane potrzeby i oczekiwania Klienta
  • Zorganizowanie sieci dystrybucyjnej pod zaspokojenie potrzeb i oczekiwań klienta idealnym produktem
  • Przygotowanie akcji informującej (działania reklamowe, promocyjne, PR) klienta o możliwości nabycia idealnego produktu
  • Zaspokojenie potrzeb i oczekiwań klienta poprzez dostarczenie idealnego produktu
  • Udostępnienie klientowi możliwości serwisowania zakupionego przez niego produktu
  • Badanie satysfakcji klienta, celem reagowania na zmieniające się gusta, oczekiwania i potrzeby

 

Niektórzy spece od zarządzania, całość powyższych działań określają jako „zarządzanie marketingowe”.

Jak widzisz marketing jest to całokształt funkcjonowania firmy, mający na celu zaspokojenie potrzeb klienta.

Potrzeb, które istnieją lub potrzeb, których nie ma, jeszcze nie ma. Ale są środki i metody wykreowania tych potrzeb, np. poprzez reklamę. Specjaliści od marketingu, twierdzą, że nie tworzą zupełnie nowych potrzeb, tylko poprzez działania marketingowe odkrywają potrzeby, które już wcześniej istniały, ale z których potencjalni klienci nie zdawali sobie sprawy. No bo pomyśl. Czy w latach 80-ych XX wieku i wcześniej, istniała potrzeba posiadania telefonu komórkowego? W Polsce ludzie marzyli o podłączeniu telefonu stacjonarnego, a i to było niejednokrotnie wyzwaniem obliczonym na kilka lat. Można powiedzieć, że ludzie nie mieli potrzeby rozmawiania będąc poza domem czy biurem. Dzięki temu byli wolni. Ale specjaliści od marketingu, z biegiem lat wmówili ludziom, że telefon komórkowy jest urządzeniem niezbędnym. No i w ten sposób zostałeś zniewolony, pozbyłaś się wolności.

To co powiedziałem wcześniej to jest marketing, oczywiście w skrócie, w wielkim skrócie. Marketing obecnie to bardzo obszerna dziedzina wiedzy a także nauki. Marketing to dziedzina wpływania na rzeczywistość, a przede wszystkim wpływania na potrzeby i zachowania ludzi.

 

Dziękuję za skorzystania ze pierwszej części szkolenia Marketing zaspokajanie potrzeb

 

Zobacz w menu podobne szkolenia do: Serdecznie zapraszam do kolejnych części szkolenia: Co to jest marketing marketing czyli zaspokajanie potrzeb

Polski
szkolenia bezpłatne kolejne lekcje
kursy, porady, artykuły znajdziesz w Menu Tematycznym