Szkolenia informatyczne: biuro, technologie internetowe, egzaminy technik

CENA - OFERTA: Jesteś zainteresowany/na kursem – zapraszam do kontaktu ze mną, szczegóły: www.poswojsku.pl .

kurs tworzenie witryn www
szkolenie technik informatyk programista inf.03 ee.09 inf.04 egzamin przygotowanie

 

Marketing w wyszukiwarkach cz. 4

flag language

Artykuł "Marketing w wyszukiwarkach SEO promocja pozycjonowanie" został przygotowany w oparciu o szkolenie:

szkolenie elearning marketing przedsiębiorstw

Marketing w wyszukiwarkach cz. 4

W ostatnim wpisie dotyczącym marketingu w wyszukiwarkach naznaczyłem temat SEO. Innymi słowy jak sprawić aby nasz projekt był widoczny w sieci „bez kosztów”. Cudzysłów był oczywiście celowy, ponieważ co prawda nie płacimy właścicielom serwisów internetowych za optymalizację i pozycjonowanie, to jednak firmy oraz freelacerzy zajmujący się tym na co dzień, biorą za takie usługi wynagrodzenie.

Powróćmy jednak do tematu. Chcę pokazać Państwu jak istotne dla powodzenia każdego projektu jest stworzenie dobrej bazy linków, prowadzących do naszej witryny. Istnieje jedna zasada, która doskonale obrazuje to zagadnienie – jeśli dużo osób poleca naszą stronę, to znaczy że jest ona dobra. Jeżeli jest dobra, to roboty indeksujące wyszukiwarki uznają, że warto ją umocować wyżej w wynikach wyszukiwania. Na pierwszy rzut oka jest to logiczne, diabeł jednak tkwi w szczegółach. Chodzi tu przede wszystkim o wartość danego odsyłacza. Jeżeli zostanie on umieszczony na stronie o podobnej tematyce (np. link do firmy zajmującej się wyrobem klusek śląskich na portalu tematycznie związanym z konsumpcją klusek) będzie on miał większą wartość aniżeli zamieszczenie odsyłacza na losowej, w żadnym calu nie powiązanej z naszym projektem stronie.

Oprócz tego, warto taki link zawsze odpowiednio nazwać. Może być to nazwa firmy „x”, jednakże moim zdaniem dużo większą siłę przebicia będzie mieć nazwanie odsyłacza od słowa kluczowego „kluski śląskie”.

Pytanie brzmi, jak zdobyć taką bazę. Tu liczy się przede wszystkim kreatywność osoby zajmującej się SEO. Najstarszym znanym mi sposobem była wymiana. Tu wszystko jest klarowne. Jedna osoba zamieszcza link do strony, w zamian za tę samą operację na stronie drugiej osoby. Oczywiście w przypadku podmiotów prowadzących działalność gospodarczą metoda ta jest zupełnie irracjonalna. Dlatego też warto zamieszczać takie linki na portalach tematycznych, katalogach firm czy wyspecjalizowanych forach. A jaki jest ten najlepszy sposób? Dobra treść strony (dobrej firmy, wartej polecenia). Jeżeli prowadzimy projekt strony przedsiębiorstwa, które świadczy dobrej jakości usługi, sprzedaje klasowe produkty, to internauci sami, między sobą będą wymieniać się adresami strony naszego projektu :) .

Zobacz w bocznym menu podobne artykuły do: Marketing a sprzedaż w małej firmie - skuteczny handel i reklama źródłami sukcesu

Polski
szkolenia bezpłatne kolejne lekcje
kursy, porady, artykuły znajdziesz w Menu Tematycznym