Szkolenia informatyczne: biuro, technologie internetowe, egzaminy technik

CENA - OFERTA: Jesteś zainteresowany/na kursem – zapraszam do kontaktu ze mną, szczegóły: www.poswojsku.pl .

kurs tworzenie witryn www
szkolenie technik informatyk programista inf.03 ee.09 inf.04 egzamin przygotowanie

 

Marketing w wyszukiwarkach SEO promocja pozycjonowanie cz.1

flag language

Artykuł "Marketing w wyszukiwarkach SEO promocja pozycjonowanie" został przygotowany w oparciu o szkolenie:

szkolenie elearning marketing przedsiębiorstw

Marketing w wyszukiwarkach SEO promocja pozycjonowanie cz.1 - SEO

W dobie nowoczesnych technologii marketing w wyszukiwarkach jest nieodłącznym elementem każdej poważnej kampanii marketingowej. Nie ważne czy reklamujemy jakiś konkretny produkt, usługę czy akcję społeczną. Jeżeli nie jest to widoczne w Internecie, to tak naprawdę „nie istnieje”. Oczywiście, firmy czy instytucje mogą ograniczać się do tradycyjnej formy reklamy, tj. ulotek, banerów czy spotów, ale takie przedsięwzięcie będzie miało dużo mniejszy odbiór.

Marketing w wyszukiwarkach - podstawy wiedzy 

Jednak zacznijmy od podstaw, czym jest przeglądarka, czym wyszukiwarka a czym marketing w wyszukiwarkach? Wiele osób do tej pory myli te pojęcia, a są one niezbędne do korzystania z zasobów Internetu. Otóż najprościej ujmując:
przeglądarka internetowa – to program komputerowy (ang. web browser) służący do pobierania i wyświetlania stron internetowych. Oczywiście nowoczesne przeglądarki mają dużo więcej możliwości, ale skupmy się na tej podstawowej.
wyszukiwarka internetowa – (ang. search engine) – program lub strona internetowa służąca do odnajdywania potrzebnych nam informacji w zasobach Internetu.

Podałem najprostsze rozróżnienie. Wyszukiwarka jest to program wykorzystujący aplikacje do zbierania informacji o konkretnych stronach internetowych. Innymi słowy roboty indeksujące „przeczesują” daną stronę gromadząc o niej niezbędne informacje. Wykorzystują ku temu słowa kluczowe lub frazy, które są potencjalnymi wskaźnikami zawartości całej strony, informacje pochodzące z kodu (nagłówki, opisy), bazę linków, adres URL itp… Wszystko sprowadza się do tego, że użytkownik wpisuje konkretne słowo lub zdanie i pokazuje mu się olbrzymia ilość wyników ułożonych w jak najbardziej prawdopodobnej kolejności względem oczekiwanych rezultatów. Czyli są to tzw. wyniki organiczne, wyniki naturalne.

Marketing w wyszukiwarkach - SEO

Trochę zawiłe? Są to podstawy dziwnej sztuki jaką jest SEO (ang. Search Engine Optimization). Dziwnej, bo choć napisano o tym wiele publikacji, to tak naprawdę możemy tylko domyślać się, które czynniki mają wpływ na umiejscowienie konkretnej strony w wynikach. Wiedza o tym jak działają algorytmy używane przez najpopularniejszą wyszukiwarkę Google jest warta miliardy dolarów, i z całą pewnością można rzecz, że jest to jedna z najściślej chronionych tajemnic Internetu.

Dobrze, ale szeroko rozumiane pozycjonowanie to nie wszystko. Istnieją jeszcze co najmniej dwa sposoby na marketing w wyszukiwarkach. Linki sponsorowane oraz tzw. reklama kontekstowa. Nie jest to tak ciekawe jak SEO, aczkolwiek nie zmienia to faktu, że są to bardzo skuteczne formy promocji w wyszukiwarkach.

Więcej informacji o optymalizacji stron dla wyszukiwarek oraz o marketingu w wyszukiwarkach znajdziesz w kolejnych artykułach:

 

Marketing w wyszukiwarkach SEO promocja pozycjonowanie cz.1 - cd .. - menu szkolenia elearning po lewej stronie

Polski
szkolenia bezpłatne kolejne lekcje
kursy, porady, artykuły znajdziesz w Menu Tematycznym