Co to jest responsywna strona internetowa RWD responsive web design

Responsywne mobilne strony internetowe kurs bezpłatny

bezpłatny kurs internetowy szkolenia, filmy: kliknij w temat, którego chcesz się nauczyć

flag language

Co to jest responsywna strona internetowa RWD responsive web design

Menu szkolenia Co to jest responsywna strona internetowa RWD responsive web design - BOCZNA KOLUMNA :)

Responsywna strona internetowa RWD z ang. Responsive Web Design

to rozwiązanie pozwalające zbudować witrynę automatycznie dostosowującą się do urządzeń o różnych wymiarach. To znaczy, że strona responsywna będzie czytelna i wygodna do przeglądania zarówno dla posiadaczy małych ekranów - np. smartfonów jak i dla użytkowników dużych, np. kilkudziesięcio-calowych monitorów.

 

Wyobraź sobie stronę czterokolumnową. Przeglądanie jej na telefonie z wyświetlaczem o szerokości 320 czy nawet 640 pikseli będzie bardzo niewygodne. Z drugiej strony na dużym monitorze (np. na 2560 pikseli) czytałoby się źle tekst w jednej tylko rozciągniętej kolumnie. I tutaj właśnie dochodzimy do technik RWD - czyli tworzenia:

RESPONSYWNYCH STRON INTERNETOWYCH

Dzięki RWD jest możliwość zmiany wyglądu strony na podstawie szerokości okna przeglądarki i/lub innych czynników. Czyli dla każdego rodzaju urządzeń można dostarczyć treść w czytelnej formie bez potrzeby tworzenia wielu wersji serwisu. RWD to cały zespół rozwiązań opartych na HTML, CSS i czasami JavaScript (a dokładniej framework'ów JS - np. Modernizer), pozwalających budować strony o układach automatycznie dostosowujących się do różnych ekranów.

 

Co to jest responsywna strona internetowa RWD

 

 

Można przyjąć, że

Responsywna strona internetowa RWD

opiera się na trzech głównych elementach:

 

1.    elastycznych siatkach jako bazie układu - responsywność strony internetowej

Elastyczna siatka powoduje, że nie stosuje się układów o stałej szerokości. Urządzenia przenośne mają wyświetlacze o różnych wymiarach, więc nie ma sensu ustalać konkretnej szerokości strony. Lepiej zrobić tak, aby strona powiększała się lub zmniejszała w zależności od ilości dostępnego miejsca. To jest właśnie idea płynnych układów. Jednym z ciekawszych rozwiązań jest siatka rozwiązania o nazwie Bootstrap.

Bootstrap to idealne narzędzie do stworzenia responsywnej strony internetowej. Jego zaletą jest bardzo duża elastyczność oraz niezbyt skomplikowana budowa i działanie, nawet dla początkujących webmasterów, pragnących tworzyć responsywne strony internetowe. Przykłady responsywnych stron internetowych znajdziesz na: poswojsku.eu .

 

2.    elastycznych kodach dla wyświetlania mediów – dla: obrazów, filmów, a nawet osadzonych reklam - responsywność strony internetowej

Zastosowanie elastycznych mediów, powoduje, że obrazy i filmy dostosowują się wymiarami do rozmiaru ekranu urządzenia, na którym jest wyświetlana strona www. Efektem jest wyświetlanie dużych zdjęć na dużych monitorach, a małych na niewielkich wyświetlaczach urządzeń przenośnych.

 


3.    zapytaniach o media CSS do dostarczania różnych arkuszy stylów dla ekranów o różnych szerokościach - responsywność strony internetowej

Zapytania o media to technika CSS pozwalająca na wysyłanie do przeglądarki różnych stylów w zależności od aktualnych warunków. Oznacza to, że możemy do urządzenia o małym wyświetlaczu wysłać zupełnie inny zestaw stylów niż do dużego ekranu komputera stacjonarnego.


Szukasz kogoś, kto stworzy dla Ciebie i Twojej firmy responsywną stronę internetową? Skorzystaj z oferty Agencji Kreatywnej poswojsku:

produkcje multimedialne prezentacje multimedialne animacje komputerowe grafika reklamowa portale internetowe

 

Serdecznie zapraszamy: poswojsku.eu


 

Zobacz podobne artykuły do: Co to jest responsywna strona internetowa RWD responsive web design

Zobacz w bocznym menu podobne porady do: Co to jest responsywna strona internetowa RWD responsive web design.

 

Budowa responsywnych i mobilnych stron internetowych

bezpłatny kurs internetowy szkolenia, filmy: kliknij w temat, którego chcesz się nauczyć

szkolenia bezpłatne kolejne lekcje
kursy, porady, artykuły znajdziesz w Menu Tematycznym