Szkolenia informatyczne: biuro, technologie internetowe, egzaminy technik

CENA - OFERTA: Jesteś zainteresowany/na kursem – zapraszam do kontaktu ze mną, szczegóły: www.poswojsku.pl .

kurs tworzenie witryn www
szkolenie technik informatyk programista inf.03 ee.09 inf.04 egzamin przygotowanie

 

Bezpłatne programy do pisania kodu html najlepsze free edytory css

flag language

Bezpłatne programy do pisania kodu html najlepsze free edytory css

Zapewne nie będę bezstronny, ale dla mnie najlepszym edytorem tekstu i kodu jest ATOM.js. Zapewne między innymi, że go używam najczęściej i to już ponad trzy lata :). Drugim powodem, dla którego najlepszym edytorem tekstu jest moim zdaniem Atom jest fakt, że najczęściej programuję w JavaScript. A JavaScript i Atom są stworzenie właśnie dla siebie :).  Trzecim powodem, dla którego najlepszym edytorem kodu jest moim zdaniem Atom jest fakt, że używam tylko programy bezpłatne. A ATOM jest w 100% bezpłatny :). I to do kązdego celu :), komercyjnego jak i niekomercyjnego.

Tak naprawdę do napisania kodu strony www (HTML, CSS) wystarczy najprostszy edytor tekstu, np.: Notatnik w Windowsie. Jednakże po co się niepotrzebnie męczyć? Lepiej użyć jednego z bardzo wielu programów. Tutaj przedstawię tylko kilka, darmowych wydawanych na licencji bezpłatnej (np.: GNU, MIT).

Bezpłatne programy do pisania kodu html najlepsze free edytory css

 

Bezpłatne programy do pisania kodu html najlepsze free edytory css

Notepad++  (https://notepad-plus-plus.org/ ) – moim zdaniem najlepszy i najszybszy. Można go używać do pisania kodu prawdopodobnie w dowolnym języku programowania. Zawiera funkcje typu: kolorowanie składni, podpowiadanie kodu (słów: znaczników, słów kluczowych) w trakcie pisania i wiele innych. Należy jedynie go odpowiednio do własnych potrzeb dostosować.

jEdit (https://jedit.org ). Bezpłatny, napisany w Javie, edytor tekstu. Zawiera wiele funkcji, jakich nie mają nawet niektóre płatne programy, na przykład kolorowanie składni CSS.

NetBeans (https://netbeans.org/ ) – od strony ilości funkcji i posiadanych możliwości – zapewne jeden z najlepszych na rynku, z powodzeniem rywalizuje z drogimi programami komercyjnymi. Ale coś za coś. Moc ma wielką, ale i stanowi sporawe obciążenie systemu.

Powyższe programy można bezpłatnie pobrać pod wyżej wskazanymi adresami internetowymi i co najważniejsze można je używać, aż do „programistycznego bólu”.

Pamiętaj także aby używać najlepszych przeglądarek, osobiście polecam Firefox’a. W przeglądarkach poprzez naciśnięcie na klawiaturze przycisku F12 – uruchomisz program wspierający twórców stron internetowych. Otworzy się najprawdopodobniej w dolnej części okna przeglądarki. Pozwoli w szybki sposób przeglądać budową strony, a także on-line będziesz mógł/ła wykonywać zmiany na css i oglądać je na stronie – bez konieczności jej przeładowania. Pamiętaj, że zmiany te nie będą zapisane, ale za to w prosty sposób możesz testować zmianę właściwości, np. kolorystykę. Przeglądarki internetowe dają możliwość pobrania różnego rodzaju narzędzi developerskich, które ułatwiają pracę projektanta stron www. Wystarczy poszukać.

 

Bezpłatne programy do pisania kodu html najlepsze free edytory css

ZANIM POZNASZ DALSZE CZĘŚCI SZKOLENIA!

Teraz powinieneś/aś zainstalować na swoim komputerze jeden z edytorów tekstu.

Gdy już będziesz miał/a edytor – przejdź do części: HTML5, CSS3 – PRZYKŁADY RESPONSYWNYCH STRON INTERNETOWYCH WRAZ Z ICH KODAMI

Zapoznaj się z zawartymi tam informacjami – szczególnie pootwieraj załączone do tego szkolenia – pliki. Poznaj je od strony edycji jak i od strony wyglądu w przeglądarce - szczegóły znajdziesz we wskazanej części szkolenia.

 


 SZKOLENIE STACJONARNE a także DORADZTWO IT

Jeżeli jesteś zainteresowana/y

* szkoleniem stacjonarnym- przeprowadzam szkolenia zarówno otwarte jak i zamknięte  i/lub

* doradztwem it- tworzę responsywne i mobilne strony www, doradzam w zakresie niezbędnych zmian odnośnie już istniejących  stron www

z zakresu Tworzenie responsywnych i mobilnych stron www, w tym HTML5, CSS3, JavaScript, Drupal 7, JSON, jQuery, Angularjs, Backbonejs, nodejs - zapraszam do kontaktu: marketing@poswojsku.eu


 

Zobacz w menu podobne artykuły do: Bezpłatne programy do pisania kodu html najlepsze free edytory css

Budowa responsywnych i mobilnych stron internetowych

bezpłatny kurs internetowy szkolenia, filmy: kliknij w temat, którego chcesz się nauczyć

szkolenia bezpłatne kolejne lekcje
kursy, porady, artykuły znajdziesz w Menu Tematycznym