Zarządzanie projektem – definicja projektu

<
 • DANE ADRESOWE

   

  w czym mogę pomóc?

  biuro(at)gddm.com.pl

  Zd Wola Paprocka 86

  znajdź mnie na Youtube

 • PROGRAMOWANIE

   

  JavaScript HTML CSS

  jQuery jQuery Mobile

  node.js React Angular

  ES6 babel rollup karma

 • GRAFIKA ANIMACJA

   

  grafika na strony www

  grafika reklamowa

  animacja 2D i 3D

  grafika 2D i 3 D

 • DORADZTWO

   

  doradztwo IT

  doradztwo biznesowe

  usługi IT

  analizy biznesowe i IT

 • SZKOLENIA

   

  technologie IT

  marketing

  zarządzanie

  projekty metodologia

>

Zarządzanie projektem – definicja projektu

Zarządzanie szkoleniami bezpłatne szkolenieZakładam, że już się zapoznałaś/eś z prezentacją - szkoleniem: Zarządzanie projektami projekt usługowy etapy zarządzania projektem dla menedżerów . Jeżeli w.w. szkolenia jeszcze nie obejrzałaś/eś - zrób to teraz. Potem możesz poczytać tę część szkolenia -o definicjach związanych z zarządzaniem projektami.

 

Zarządzanie projektem – definicja projektu

Definicja projektu - zarządzanie czy kierowanie? 

Zarządzanie projektem jest to kierowanie i planowanie działań, zmierzających do osiągnięcia celów biznesowych poprzez realizację projektu.

Zarządzanie projektem - może obejmować: planowanie, ustalanie harmonogramu, realizacja (próbna i właściwa) i kontrola zadań potrzebnych do osiągnięcia celów projektu w określonym czasie oraz budżecie. Zarządzanie projektem to zakres działania i odpowiedzialności wielu osób, przy czym krytycznym stanowiskiem jest Kierownik projektu. Od jakości doboru personelu projektu i efektywności nim zarządzania zależy poprawna i skuteczna realizacja projektu. Oczywiście o ile projekt sam w sobie jest profesjonalnie przygotowany.

Zarządzanie projektem jest bardzo często określane jako efektywne realizowanie celów przy zastosowania zasobów projektowych, tj. czasu, pieniędzy, ludzi.

 

Zarządzanie projektem – definicja projektu


Ciąg dalszy: Zarządzanie projektem – już wkrótce, nawiązywał będę m.in. do: roli kierownika projektu, cyklu życia projektu, planowanie projektu, zasad wdrożenia projektu. Serdecznie zapraszam - także na moje szkolenia elearning z Zarządzania projektem: www.nauka.poswojsku.pl !

 

Zobacz podobne do: Zarządzanie projektem – definicja projektu - lewe menu